Fiba Yatçılık Tekne İmalatında Yeni Bir Çağ Açıyor

 

Fiba Yatçılık, sektöre kısıtlı imkânlarla başlayan bir deniz tutkunu olan İsmail Ünalır’ın bir imzası aslında. Ünalır, önceleri kendisi için yapımı bitmemiş 7 metrelik bir gezinti teknesi alarak markası için ilk adımı atıyor. Teknenin iç tasarımını ve diğer aksamlarını bir otopark içerisinde inceleyen Ünalır, gözlemlerini ve tekne tutkusunu kendi markasına aktarmaya karar verince ortaya konforlu ve yüksek performanslı tekneler çıkıyor.

Önce kendisi için yaptığı tekneyi satmakla başlayan Ünalır, bu aşamadan sonra Fiba Yatçılık’ı kurarak tekne imalatına başlıyor. Denizcilik sektöründe geçirdiği 8 yılın sonunda bilgi ve deneyimlerini yeni markasına aktaran Ünalır’ın tekneleri oldukça ilgi görüyor.

Konfor ve Uygun Fiyat

Konforlu tekneler, Fiba Yatçılık için vazgeçilmez bir konsept. Her teknede bunun sağlanması için titizlikle işlenen detayları görebilirsiniz. Konu üzerine konuşan Ünalır: “Teknelerimizde tek prensibimiz olan ‘her metrekareyi değerlendirmek’ arzusu ortaya çıkıyor ve bu her alanı değerlendirme düşüncesi ile ürettiğimiz tekneler konforun küçük teknelerde nirvanayı yaşamasını sağlıyor” dedi.

Şunu da vurgulamak gerekiyor; Fiba Yatçılık, sektörde çok farklı bir vizyonla ilerliyor çünkü markanın amacı; konforun uygun bir ücretle birlikte sunulması.

Modeller Yoğun İlgi Görüyor

Fiba Yatçılık’ın şu anda iki modeli var; 6.80 ve 7.80. İlk olarak bu Haziran ayında suya inecek olan 7.80 modelinin, 2021 yılının sonuna kadar yedi tekneye çıkarılması planlanıyor. Şu ana kadar modelin 5 adet siparişi alındı, çalışmalar ise tüm hızıyla devam ediyor.

6.80 modelinin arkasında 6 aylık bir mühendislik ve tasarım çalışması yatıyor. Üretimden önce sosyal medya üzerinden tanıtılan bu modele yoğun bir ilgi olmuş. Daha sonra yurt dışında aldıkları bir teklif ile bu projeyi hayata geçirmeden model proje olarak ilgili firmaya satılmış.

“Sektörel zorluklar bizi ileriye taşıyor”

Ünalır, markasının tüm hedeflerini şu sözlerle ifade etti: “Butik üretim ve kısıtlı imkânlarla başladığımız imalatımız seri üretime geçerken yaşadığımız sektörel zorluklarla beraber bizi her anlamda güçlendirerek ileri taşıdığını söylemek mümkün. Yakın zamanda kaliteyi her bütçenin ulaşacağı alım gücüne dönüştürme arzusu ile Fiba Yatçılık olarak sektörde ses getiren bir isim olarak görmeyi hedefliyoruz.”

YACHTLIFE&TRAVEL

Diğer Makaleler

İlginizi Çekebilir