Geberit Sektörde Başarı Kaydetmeye Devam Ediyor

 

Geberit, sıhhi tesisat ve vitrifiye alanlarında sektör liderliğine devam ederken bir yandan denizcilik sektörü için geliştirdiği Mapress CuNiFe Sistem Boruları ile adından söz ettiriyor. Bizlerde firmayı yakından tanımak istedik ve Geberit Türkiye Genel Müdürü Ufuk Algıer ile keyifli bir röportaj yaptık. İşte, başlıklar…

Geberit Patentli ve Küresel Bir Başarı

“Geberit, 1874 yılına dayanan geçmişiyle sıhhi tesisat ve vitrifiye alanlarında, özellikle merkez Avrupa’daki hemen hemen tüm ülkelerde sektör lideri olarak faaliyetlerine devam ediyor. 1905 yılında ahşap dış kaplamalı yapıya sahip ilk rezervuarı çalışır hale getiren ve 1912 yılında bu ürünün patentini alarak küresel çapta önemli bir başarıya imza atan Geberit, günümüzde 6 tanesi denizaşırı ülkelerde olmak üzere 29 adet üretim tesisiyle hizmet veriyor.”

Her Geçen Gün Büyüyen Bir Hizmet Ağı

“Geberit olarak ürünlerimizin maksimum 25 yıl yedek parça bulundurma garantisi ile kullanıcılara sunuyoruz. Türkiye yapılanması ise 2002 yılına dayanıyor. Günümüzde değişen trendlere en uygun yenilikçi çözümleriyle banyoların tasarımına yön veren Geberit’in Türkiye’deki genel merkez ofisi ise İstanbul’da yer alıyor. Bunun yanı sıra İzmir ve Ankara’da bölge ofisi bulunan Geberit Türkiye; İstanbul, Ankara, İzmir, Muğla-Bodrum, Antalya, Samsun, Ordu, Konya gibi illerde bulunan showroomlarda ürünlerini fiziki olarak son kullanıcılarla buluşturuyor. Ayrıca Geberit Türkiye’nin ihracat kanadında Gürcistan, Irak, Azerbaycan, Özbekistan, Türkmenistan, Tacikistan, Pakistan ve KKTC’de de çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.”

Bir İlki Temsil Ediyoruz

“Global çaptaki tecrübesini yerel dinamiklerle iyi bir şekilde bütünleştiren Geberit, gömme rezervuar alanında Türkiye’ye giriş yapan ilk marka olmasıyla dikkat çekiyor. Duvar arkasındaki tecrübesini duvar önüne taşıyarak yenilikçi çözümlere imza atan Geberit, Türkiye pazarının dinamiklerini iyi bir biçimde analiz ederek bu doğrultuda ürün ve hizmet anlayışını sürdürüyor.”

Showroomlarda Ürünleri Tanıyabilirsiniz

“Bildiğiniz gibi ana faaliyet alanlarımız boru ve banyo grubu olarak ikiye ayrılıyor. Banyo bayilerimizde hayata geçirdiğimiz showroom konseptini Türkiye ve ihracat bölgelerimizde uygulamaya devam ediyoruz. 2019’da pazara sunduğumuz banyo koleksiyonlarımızın yenilikçi showroom alanlarımızla olan uyumu hem bayii hem de nihai kullanıcı tarafından pozitif geri dönüşler almamızı sağlıyor. Ürünlerimizi tüketicilerle fiziksel olarak buluşturmak, yenilikçi teknolojilerimizi ve tasarım dilimizi hissettirebilmek perakende satışlarımızda önemli ölçüde artış olmasını beraberinde getirdi. Bu süreci daha da ileriye taşımak için ürün gamımızı farklılaştırmaya devam edeceğiz. Sürekli değişen ve gelişen müşteri ihtiyaçlarını gözeterek stratejilerimizi geliştirip bu doğrultuda yenilikçi çözümler sunmayı sürdüreceğiz.”

Size Yakışan Tasarım Banyolar

“Geberit banyo koleksiyonu, ihtiyaçların ve isteklerin karşılandığı karakterli ve eşsiz banyolar yaratıyor. Sadece duvarın iç kısmında kalmayıp banyonuzdaki vitrifiye ve mobilya gibi görsel detaylara kadar çeşit yaratması bizim için çok büyük bir avantaj sağladı. Müşterimizin her anlamda güvenini kazanmış olan Geberit Türkiye, yeni girdiği vitrifiye pazarında da satış beklentimizin çok çok üzerinde gidiyor.”

Denizlere Özel Bir Ürün: Mapress CuNiFe Sistem Boruları

“Keyifli bir yat yolculuğunu aynı zamanda güvenli hale de getirmek için geliştirdiğimiz deniz suyuna dayanıklı Mapress CuNiFe Sistem Boruları, deniz suyu iletilen hatlarda ve gemi inşaatında kendini kanıtlamasıyla dikkat çekiyor. Denizlerdeki zorlu şartların üstesinden rahatlıkla gelebilen Mapress CuNiFe, yat sahiplerinin beklentisini tam anlamıyla karşılarken Geberit kalitesini yatlarla buluşturuyor.”

Pratik ve Dayanıklı Özel Borular

“Korozyon ve tuzlu suyun yarattığı olumsuzluklar CuNiFe boru ve fittingleri sayesinde de engellenebiliyor. Yatlarda bulunan sintine hatlarında, sprinkler yangın söndürme sisteminde ve yakıt devrelerinde rahat kullanım imkânı sunan Mapress CuNiFe, denizin zorlu koşullarında uzun ömürlülüğü, sızdırmaz montajı ve kolay bakımıyla öne çıkıyor. Preslenen bölgedeki contanın varlığı, Mapress’in en önemli özelliklerinden birini oluşturuyor. Normalde kaynak, lehim, füzyon kaynağı ve dişli bağlantı gibi montaj tekniklerinde ilave malzemeler kullanılıyor. Geberit Mapress presleme tekniğinde ise ekstra bir malzemeye gerek duyulmuyor. Bunun sayesinde de işçilik hataları önlenebiliyor. Sızdırmazlık garanti altına alınırken, montaj işlemleri de hızlı ve kolayca yapılabiliyorböylelikle yatlar daha hızlı kullanıma hazır hale geliyor. Bunun yanı sıra, Türkiye’de International Maritime Organization- Uluslararası Denizcilik Organizasyonu (IMO) tarafından belirlenen kriterlere göre üretilen yatlarda tercih edilen Geberit Mapress ürünleri, uluslararası standartları da karşılıyor.”

Kendimizi Sürekli Yeniliyor ve Geliştiriyoruz

“Geberit olarak geniş ürün gamımız, birçok alanda etkinliğimizi sürdürmemize olanak sağlıyor. Banyoların yanı sıra yatlara da sunduğumuz yenilikçi çözümler sayesinde müşteri kitlemiz genişliyor. Pazardaki boşlukları iyi bir biçimde analiz ederek, bu doğrultuda stratejilerimizi güncelliyoruz. Önümüzdeki dönemde de değişen ve gelişen kullanıcı ihtiyaçlarına özel ürünlerimizle standartları değiştirmeye devam edeceğiz.”

YACHTLIFE&TRAVEL 

Diğer Makaleler

İlginizi Çekebilir