Ersan Şahin: Türk Yatçılığında Hedefimiz Hep Daha İyisi

 

Türkiye Yat Kaptanları ve Derneği tarafından üçüncüsü düzenlenen Yachting Sector, 2 ile 5 Kasım arasında Bodrum’da gerçekleşti. Etkinlikle kameralarımıza konuşan ve derneğin Yönetim Kurulunda yer alan Ersan Şahin, her zaman daha iyisi için çalıştıklarını ifade etti.

Sektördeki Canlılığı Artırıyoruz

“Merhabalar, Ersan Şahin ben. Yat Kaptanları Derneği üyesiyim, ayrıca Yönetim Kurulu Üyesiyim. Biz bu organizasyonu, yachting sectoru; sektörümüzde bir canlılık olması, kaptanlarımız ile tedarikçi firmalar arasında ilişkilerin, ticaretin daha fazla artması için düzenledik. Ayrıca paralel olarak yapmış olduğumuz emin ellerde kaptan arkadaşlarımızın bilgilendirilmesi, vizyoner açıdan daha da gelişmeleri için çalışmalar yapıyoruz. Yani amacımız; Türk yatçılığın çok daha iyi yerlere gelmesi.”

Hedefimiz Yüksek

“Rakam vermem çok doğru olur mu, bilmiyorum. Dünyaya yatçılığının tam olarak biz neresindeyiz, ne kadar pasta bizde, pastanın ne kadarını biz yiyoruz, ne kadarını diğer ülkeler yiyor? Bizim amacımız meslektaşlarımızı, yat kaptanlarımızı daha da bilinçlendirip çok daha iyi teknelere, büyük teknelere, mega yatlara, giga yatlara o arkadaşlarımız çalışmasını sağlayabilecek ortamı hazırlayıp,  o teknenin birkaç tanesi daha iyi olsa Türkiye’ye getirip, ekstradan işler çıkarmak derneğimizin amaçlarından.”

Tüm Sektör Bu Organizasyonları Desteklemeli

“Neticede ülke ekonomisine katkıda bulunacak bu hareketleri herkesin desteklemesini bekliyoruz. Diğer kaptan arkadaşlarımız,  tedarikçi firmalar inşallah bu konuyu zamanla anlayacaklar, yaptığımız bu organizasyonlara daha fazla destek verecekler. Amaçlarımızın içerisinde kişisel gelişim kursları vermek var yani tamam bir insanı komple değiştiremezsiniz ama onlara yön verebilirsiniz. Beğenirler, beğenmezler, kendini geliştirmek isterler. Tamamen onlara kalmış olan bir şey. Biz çalışacağız, çalışmaya devam edeceğiz yeter ki onlar birazcık çaba sarf etsinler. Türk yatçılığı olarak çok daha iyi yerlere geleceğiz.”

YACHTLIFE&TRAVEL

Diğer Makaleler

İlginizi Çekebilir