Lüks Bir Mega Yat Olan Ilumen 28’in Bilinmeyen Detayları

 

Flybridge konseptinde bir tekne olan Ilumen 28, ilk bakışta bile kendine hayran bırakacak bir tasarıma sahip. 28 metrelik yat, son derece lüks detaylar barındırıyor.

Öncelikle model yine bir Alberto Mancini eseri, yani gergin çizgiler görmek şaşırtıcı değil.

Teknenin kıç tarafında bir yüzme patformu var, bu platform denizin içine kadar giriyor. Bu alanın iki yanından uzanan merdivenler ile açık alanda yer alan oturma grubuna erişebiliyorsunuz. Teknede yaşam alanları genişçe sunulmuş çünkü tekne 10 kişiye kadar ağırlayabiliyor. Bu yüzden dekorasyon ve mobilyalar kalabalık grupları ağırlayacak şekilde düzenlenmiş.

Flybridge alanına ulaşmak için, oturma alanından bir merdiven yükseliyor. Burada yine bir masa ve sandalyeler yer alırken, dinlenme alanının hemen önünde bir havuz bulunuyor.

Kamaralar ve mutfak alanı ise hem büyüklükleri hem de kullanım kolaylığı açısından evdeymiş hissini veriyor. İki katlı olan yatta ortadan tamamen kaldırılan tavan yüksekliği sorunu, mekânları daha aydınlık bir hale getirmiş.

Havuza bitiş konumlanan minderler ise güneşlenmek için uygun bir ortam yaratıyor. 15-31 knot arası bir hızla denizleri aşan model 2 x 1200 hp MAN ile birlikte tekne aşıklarına sunuluyor.

YACHTLIFE&TRAVEL

Diğer Makaleler

İlginizi Çekebilir