Mengi Yay Yatçılık 2022 Yılı İçin Hazırlıklara Başladı!

 

2021 yılının son zamanlarını yaşıyoruz. Büyük yat markaları pandemi döneminde nasıl ilerledi? 2022 onlar için ne ifade ediyor? Sektörün isimlerinden biri olan Mengi Yay Yatçılık’ın İş Geliştirme Müdürü Erdinç Kuşçu, 2021 yılını değerlendirdi ve gelecek hedeflerini bizlerle paylaştı.

Pandemi Büyük Bir Hacim Yarattı

“Yaklaşık iki yıldır tüm dünyayı etkisi altına alan pandemi, milli ve global ekonomiyi farklı sektörlerde farklı şekillerde etkiledi. Pandemi şartlarının insanları alışılagelmişten farklı bir biçimde izole ve ortamda, sosyal ortam şartlarının kısıtlaması tüm dünyada olduğu üzere, Türk yat inşa sektöründe de ciddi bir iş hacmi yarattı.”

2021 Yılında Birçok Tekneyi Teslim Ettik

“Mengi Yay Yatçılık olarak ekonomiye katma değer sağlamak ve Türk yat inşa sektörünü dünyada hak ettiği yere ulaştırmak belirlemiş olduğumuz misyonumuz çerçevesinde; 2021 yılını verimli bir şekilde geçirdiğimizi söyleyebilirim. 2021 yılı içerisinde bir adet 47 metre uzunluğunda ahşap lamine konstrüksiyonlu gulet, bir adet 42 metre uzunluğundaki çelik/alüminyum konstrüksiyonlu yelkenli, bir adet 24 metre uzunluğunda ahşap lamine konstrüksiyonlu motor yat sahiplerine teslim edilmiştir.”

2022 Nitelikli ve Verimli Bir Yıl Olacak

“2022 yılı hedeflerimiz; yine misyonumuz doğrultusunda hareket ile hâlihazırda üretimi devam eden iki adet çelik/alüminyum konstrüksiyonlu Virtus 47 metre, bir adet 22 metre uzunluğundaki ahşap lamine konstrüksiyonlu motor yat sahiplerine teslim etmek ve diğer projelerimizin planlanan şekilde üretimine devam etmek olacaktır. Sektöre daha iyi hizmet vermek amacıyla 2022 yılında alt yapı ve personel yatırımlarına da ağırlık vereceğiz. Bu maksatla hâlihazırda hizmet verdiğimiz ofis binamızı yenileme çalışmaları ile 102 metre uzunluğunda, aynı anda dört adet yatın inşasının yapılabileceği modern hangarımızı 2022 yılı ilk çeyreğinde tamamlayacağız. Ayrıca, her sektörün en büyük güç çarpanı olan insan kaynağı yat inşa sektörü içinde önem arz etmektedir. Bu konuda, ara eleman ihtiyacının karşılanması maksadıyla Deniz Ticaret Odası ve Gemi İnşa Sanayicileri Birliği gibi sivil toplum kuruluşları ile iş birliği içerisinde nitelikli eleman yetiştirilmesi, meslek yüksek okullarında okuyan gençlerimiz ile ailelerine sektörün tanıtılması faaliyetlerine devam edeceğiz.”

YACHTLIFE&TRAVEL

Diğer Makaleler

İlginizi Çekebilir