Yelken Eğitiminde Teori ve Pratik Bir Arada Öğrenilir

 

Yelken eğitimi konusunda uzun yıllara dayanan tecrübesi ve yetiştirdiği yüzlerce öğrencisiyle Alfa Sail yoluna devam ediyor. Firmanın şirket ortağı ve eğitmeni olan Deniz Yılmaz, yelken eğitimine dair ilgi çekici bilgiler aktardı.

18 Saat Süren Bir Yelken Eğitimi

Yılmaz, Alfa Sail’in 2000 yılında kurulduğunu belirterek, yelken eğitimine dair farklı detayları da ekliyor: “Tüm program 18 saatten oluşur. Bunun 4 saati teorik, 14 saati ise pratik olarak planlanır ve tüm eğitimler Kalamış Marina’da bulunan 10 metrelik yatlarımız üzerinde yapılır.”

Teori Ve Pratik Bir Arada

Yılmaz, okulun yetiştirdiği tüm öğrencilerin hem teorik hem de pratik bilgilerle donaltığını ifade ediyor ve bu öğrenme sürecini şu şekilde detaylandırıyor: “Katılımcılara bir tekne sahibinin kullanacağı ve ihtiyacı olan tüm teorik bilgiler anlatılır ve uygulaması ile tecrübe ettirilir. Geriye sadece katılımcıların pratiklerini geliştirmesi kalır. Özetle, öğrencilerimiz program sonunda yelkenli bir teknenin limana yanaşması, ayrılması, yelkenlerinin donatılması ve yelken trimi, demir atma ve alma, navigasyon ve gece seyri gibi konuları hakkında bilgi ve pratik sahibi olur.”

 YACHTLIFE&TRAVEL

Diğer Makaleler

İlginizi Çekebilir