Yelken ve Jazz Rüzgarı

Maviliğin ortasında saçlarınızı savuran rüzgar, kulağınıza esen jazz notaları, rüzgarla dans eden bir yelken… Yat ve yelkenciliğe olan ilgi gün geçtikçe artıyor. Cenoa Sailing ise size spor, sanat ve Azuree 33C’nin performans ve zarafetini sunuyor.


“Yaşam boyu yelken” sloganı ile yola çıkıp, Milli yelkenciler Çağdaş Artu ve Tarkan Akdoğan tarafından 2007 yılında kurulmuş olan Cenoa Sailing, denizciliğin gelişimine katkıda bulunmak ve yelkenciliği sevdirmek adına Sirene Marine Tasarım Departmanı’nın baştan tasarladığı Azuree 33C ile hoş bir hizmet tasarlamış.

Cenoa Sailing tarafından size sunulan bu hizmette; profesyonel ve deneyimli yelken eğitmenleri tarafından yelken dersleri veriliyor. Yelken eğitimi için Kalamış Marina’dan katılımcılar alındıktan sonra Fenerbahçe, Moda Burnu, ve Adalar istikametine doğru yelken açılıyor. Diğer yelken dersleri sunan firmalardan en bariz farkları ise spor ile sanatı harmanlamaları. Eğitimlerin sırasında, saksafon sanatçısı tarafından sundukları Jazz dinletisi yolculuk boyunca siz katılımcılara eşlik ediyor.

Bireysel yelken eğitimi kapsamında Cenoa Sailing’in size sunduğu programlar ise şunlar;
– Temel Yelkencilik Eğitimi
– İleri Yelken Eğitimi
– Yaşam Boyu Yelken Eğitim Programı
– Private Yelken Eğitimi
– Demirleme-Yanaşma-Ayrılma Eğitimi
– Balon Yelken Eğitimi
– Yarışçılık Eğitimi
– Navigasyon Eğitimi
– Gece Seyri Eğitimi

Şık bir yelkenli tekneyle mavi sularda kaybolup yelken eğitimi almak ve tüm bunları jazz sanatının eşliğinde yapmak sizin için kuşkusuz mükemmel bir aktivite olacak.

AZUREE 33C’NİN TEKNİK ÖZELLİKLERİ
Kullanışlı ve yalın hatlara sahip bir yelkenli hayal edin. Geniş yan pencereleri ile kazanılmış aydınlık bir iç mekan, cesur ve canlı renkler… Gövdesi ve güvertesi kişiselleştirilebilen Azuree 33C modeli size tüm bunları vaad ediyor.

Sürprizlerle dolu iç mekanında kahve ve şarap severler için espresso makinesi ve şaraplık
dolabı, master kabin ve misafir kabinlerinde bulunan gardırop ve yeme-içme tutkunları için
genişletilmiş mutfak yer alıyor.

9.99 metre boyunda, çift dolap dümenli bir tekne olmakla beraber toplam 6 kişilik olan Azuree 33C 2 kamaraya sahip.

GÖKDENİZ PAPAĞAN

Diğer Makaleler

İlginizi Çekebilir