Oğuz Kaptan: Firmaları ve Kaptanları Bir Araya Getiriyoruz

 

Türkiye Yat Kaptanları ve Derneği tarafından üçüncüsü düzenlenen Yachting Sector, 2 ile 5 Kasım arasında gerçekleşti. Yachtlife&Travel olarak katıldığımız etkinlik boyunca birçok yat kaptanı ile sektör hakkında konuşma fırsatı yakaladık. Bu haberimizde de Oğuz Kaptan’ı ağırladık.

Üçüncü Yachting Sector Bodrum’da Yapıldı

“Merhaba. Ben Oğuz Kaptan. Türkiye Yat Kaptanları ve Çalışanları Derneği Yönetim Kurulu üyesiyim. Bu sene üçüncüsünü düzenlendiğimiz Yachting Sector adlı organizasyonun ikinci günündeyiz. Bu sene Bodrum’da yapıyoruz. İlk ikisini İstanbul’da, Küçük Yalı’da yapmıştık. Bu sene İstanbul’dan çıktık, Bodrum’a, seneye belki Göcek’e belki sonraki sene Marmaris’e, Antalya’ya doğru yapacağız.”

Firma ve Kaptanların Kaynaşmasını Sağlıyoruz

“Buradaki amacımız firmalarla kaptanları bir araya getirip, bir alışveriş yapmalarını sağlamak, kaynaşmalarını sağlamak, sektörün birbirini tanımalarını sağlamak. Tabii bunu yaparken kaptanların biraz daha kendini geliştirmeleri için eğitim ve seminerler de düzenliyoruz. Bu sadece bir fuar gibi bir şey değil sadece para alışverişi olsun istemiyoruz. Aynı zamanda buraya gelen hem katılımcı firmaların, hem de kaptanların kişisel gelişimlerini artırıyoruz.”

Seneye Daha da Büyüyeceğiz

“Ana sponsorlarımız var bize yardımcı olan, hepsi sponsorumuz sağ olsunlar. Hepsi yanımızda olan firmalar. Bunların başında D-Marin geliyor. Her sene ana sponsorumuz oluyor. Buradan onlara çok teşekkür ederim. Yanında her zaman bulunan MGM, her zaman yanımızda sağ olsun. Termo Petrol, AquaHelp bunlar bu sene katılan firmalar ama ana sponsorlarımız. Onlara da çok teşekkür ederim buradan. Seneye inşallah bu organizasyonu daha da büyüterek yapacağız. Biz ilk başladığımızda 27 firmayla başladık. Geçen sene 45 firmaydı. Bu sene 56 firma olduk. Seneye beki 70 olacağız belki daha fazla. Tabii bununla birlikte katılımcı sayısı da artıyor. 250 kişileri buluyoruz bugün. Seneye belki 400 kişileri bulacağız. Çok daha büyük uluslararası firmalar gelecek inşallah, güzel bir şeyler yapacağız yapmaya da çalışıyoruz.”

YACHTLIFE&TRAVEL

Diğer Makaleler

İlginizi Çekebilir