Ad image

Prof. Dr. Serap İncaz Yazdı: Doğu Akdeniz Çanağı’nın en büyük marinası; Mersin Marina

2011 yılı sezonu itibarı ile hizmet vermeye başlayan Mersin Marina, 500 yatlık deniz, 500 yatlık kara bağlama kapasitesi ile ülkemizin Doğu Akdeniz çanağındaki en büyük marinası oldu. Şehir marinası anlayışı ile tasarlanmış olan Mersin marina, Mersin’e ve bölgeye yeni bir yaşam kalitesi getirmiş ve getirmeye devam ettirmektedir. 210.000 m2 alan üzerine kuruludur.

ÇEVRE DOSTU MARİNA

IMG 2505 300x147 1

Marina, Mavi Bayrak ödüllü ve Turizm İşletme Belgeli 5 Çıpalı bir marina olma özelliği taşımaktadır.

MERSİN MARİNA, MARİNA İLE ALIŞVERİŞ MERKEZİNİ BÜTÜNLEYEN BÜYÜLEYİCİ BİR KOMPLEKSE SAHİPTİR.

Mersin Marina bünyesinde bulundurduğu spa, restoran, bar, yat kulübü ve spor merkezi gibi birçok sosyal olanağın yanı sıra yatçılar için 7/24 ücretsiz palamar desteği, 160 ton kapasiteli Travel lift, bakım-onarım için ihtiyaç duyulan uzman kadrosu ve erişilebilir olanaklarıyla çekek alanı, hizmeti sunulan helikopter pisti, yat gereçleri satan mağazalar, çamaşırhane, duş-tuvalet, kart okuyucu sistem ile çalışan ponton girişleri, süpermarket, özel park yerleri, kablosuz internet erişimi, TV bağlantısı, akaryakıt ikmal, tekne bakım, ilkyardım, revir, meteoroloji, yatçı depoları, hudut kapısı giriş çıkış ve gümrük hizmetleri gibi ihtiyaç duyulabilecek tüm hizmetleri ‘’uluslararası standartlardaki kalitesi’’ ile müşterilerine sunmaktadır. 7/24 güvenlik hizmetleri, CCTV, ponton başlarında ve marinanın her bir noktasında konumlandırılmış güvenlik ve dome kameralar ile tüm tekne sahiplerinin güvenliğini ve konforunu sağlamaktadır.

MERSİN MARİNA, AKDENİZ’DE BÜYÜK BİR ATILIMIN ÖNCÜSÜ OLARAK KABUL EDİLEN MARİNADIR

Mersin Marina 2 300x168 1

 Mersin Marina’da tekne sahipleri marinadan çıkmadan, tüm sosyal ihtiyaçlarını karşılayabilirler. Tekne sahipleri haricinde şehir ve bölge halkının da sosyalleşebileceği bir yaşam merkezi konumundaki Mersin Marina’da, süs havuzları ile zenginleştirilmiş 60.000 m2 rekreasyon alanları, dünyaca ünlü markaların bulunduğu mağazalar, Akdeniz, dünya ve yöresel mutfaklardan seçkin örneklerin yer aldığı ‘’denizin kıyısında’’ tasarlanmış kafe ve restoranlar, 3500 m2’lik alana kurulu spor merkezi ve tenis kortları, 3558 m2’lik açık alan Çocuk Eğlence Alanı, 2000 kişilik amfi tiyatrosu, bölgenin ilk ve tek özel tasarımlı sinema salonu, 1575 araç kapasiteli otoparkı yer almaktadır. Söz konusu olanaklarıyla birlikte Mersin Marina, iş gücüne 2.000’den fazla istihdamla katkıda bulunmaktadır.

MERSİN MARİNA TÜRKİYE’NİN KIŞLAMAYA EN UYGUN İLK BEŞ MARİNASI İÇİNDE YER ALMAKTADIR

Mersin Marina 2018 300x225 1

Mersin Marina’nın bulunduğu Yenişehir ilçesi, Mersin’in merkez ilçelerinden biridir. Adana Şakirpaşa Havalimanı’na 69 km uzaklıktaki, şehir marinası anlayışı ile tasarlanmış olan Mersin Marina, şehrin her noktasından kolay ulaşılabilir konumdadır. Yılın ortalama 300 günü ılık ve güneşli bir havaya sahip bir konumda yer alan marina, Türkiye’nin kışlamaya en uygun ilk beş marinası içinde yer almaktadır. Şehir marinası olma özelliği aynı zamanda şehrin kültürüne ve gelişimine de yön vermektedir. Şehirde belediyeler, sivil toplum kuruluşları, özel ya da resmi kurum ve kuruluşlar tarafından düzenlenen her türlü sosyal ve kültürel faaliyetlerde Mersin Marina da mutlaka işin bir parçası olarak yer almakta ve katkıda bulunmaktadır.

MERSİN MARİNA, DOĞU AKDENİZ’İN İLK VE TEK YELKEN VE YAT YARIŞLARINA SAHNE OLMA ÜNVANINI TAŞIYAN MARİNADIR

PHOTO 2021 02 22 13 50 59 300x225 1

Bünyesinde bulunan Yelken ve Yat Spor Kulübü’nde vermiş olduğu temel denizcilik ve yelken eğitimleri ile Mersin Marina geleceğin denizcilerini yetiştirmekte ve aynı zamanda periyodik olarak düzenlemekte olduğu Yelken ve Yat Yarışları ile hem denizcileri bir araya getirmekte hem de Doğu Akdeniz’in ilk ve tek yelken ve yat yarışını düzenleyen kurum olma unvanını elinde bulundurmaktadır.

MERSİN MARİNA, COVİD-19 PANDEMİ SÜRECİNDE İZOLASYONU MAKSİMUM DÜZEYDE DİKKATE ALAN BİR MARİNADIR

COVİD-19 Pandemi süreciyle sağlığın önemini bir kez daha anladığımız bugünlerde denizciliğe olan ilginin de arttığı görülmektedir. Salgının başladığı ilk günlerden itibaren Mersin Marina tedbirleri en üst seviyede uygulayarak hem ziyaretçi hem de çalışan sağlığını korumaktadır. Pandemi sürecini, teknelerinde izole bir şekilde geçirmek isteyen tekne sahipleri, marina ziyaretçileri ve çalışanların sağlıklı ve huzurlu bir ortamda olabilmeleri için ortak alanlarda sürekli dezenfekte işlemleri sürmekte, giriş çıkışlarda sıkı denetimler uygulanmaktadır.

MERSİN MARİNA, BİTMEYEN GÜNEŞİ VE ESRARENGİZ KOYLARIYLA GÜZELLİİKLERİ YAŞAMANIZ İÇİN SİZLERİ MERSİN’E  DAVET ETMEKTEDİR

Türkiye’nin en büyük limanına (MIP) sahip olan Mersin ili, Akdeniz Bölgesi’nin Çukurova bölümünün batısında bulunmaktadır. Uzun kumsallar ve gizlenmiş koyların ardında yükselen Toros Dağları’yla yılın yaklaşık 300 günü güneşli olan Mersin astropikal iklime sahiptir. Soli Pompeiopolis Antik Kenti, Astım Mağarası, Cennet Cehennem Obrukları, Kızkalesi, Gilindire gibi birçok tarihi ve turistik oluşumlar bulunmaktadır.

Prof. Dr. Serap İncaz/Kırklareli Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Fakültesi Uluslararası Ticaret ve Lojistik Bölüm Başkanı

ÖZEL HABER

Ahmet Doğan-YACHT LIFE & TRAVEL

Yorum yap