Sailing and People ile Hem Dinlenin Hem Öğrenin

 

Sailing and People tüm bildiğiniz mavi yolculuklardan farklı bir kapıyı aralıyor. Daha önce hiç karşılaşmadığınız yeni deneyimler sunan Sailing and People firmasının kurucusu Ali Öğüdücü, bize tematik gezi ve rota gibi birçok detaydan bahsetti. Kendinizi oldukça özel hissedeceğiniz Sailing and People turları bütün bir kışın stresini atmanızı sağlayacak.

“Hem Gezin Hem Öğrenin”

– Tatil paketlerinizden ve tematik gezilerinizden bahseder misiniz?

“Bizim çıkış noktamız; kişiye özel tatiller tasarlamak. Bu konsept için hazırlık yaparken ortaya “tematik geziler” çıktı. Bu tematik gezilerde; yoga, pilates, bisiklet ve trekking, evlilik ve balayı ve mutfak atölyelerinin olduğu mavi turlar var. Bize göre yapılmayacak hiçbir şey yok. Biz insanlar kendini geliştirirken eğlensin istiyoruz. Misafirlerimizin özel ilgi alanlarını mavi turlarda geliştirmelerini hedefliyoruz.”

Geniş Bir Mavi Yolculuk Rotası

-Yolculuk rotalarınızdan bahseder misiniz?

“Ülkemiz bu açıdan çok zengin. Bu zenginlik başka hiçbir ülkede yok. Güney tarafında, Kalkan’dan başlayan rota haritamız Kuzeyde Seferihisar’a kadar uzanıyor. Bu rotalar içerisinde Hisarönü Körfezi’ni ve Gökova Körfezi’ni bir haftada gezmeye vaktiniz yetmez. Bodrum’da, Göcek’te ve Fethiye’de birçok rotamız var. Seyahatler sırasında tarihlere, o tarihteki sıcaklık ve hava durumuna önem gösteriyoruz. Rotalarımızı misafirlerimizin istediğine göre tasarlıyoruz. Yasaklar bittikten sonra Yunanistan’ı yine rotalarımıza ekleyeceğiz.”

Birçok Tekne Seçeneği

– Mavi yolculuk için sunduğunuz tekne seçenekleriniz nelerdir?

“Mavi turun olmazsa olmazı; Türkler’in vazgeçilmezi geleneksel gulet. Bunun dışında birçok kategoride motor yat var. Ayrıca kaptanlı-kaptansız seçenekleriyle yelkenli ve katamaran modellerimizi de misafirlerimize sunuyoruz.”

Mürettebat Her Zaman Hizmette

– Tekne için mürettebat hizmetini nasıl sağlıyorsunuz?

“Gulet ve motor yatlarda mürettebat olmazsa olmaz. Gulet ve motor yatlarımızda; kaptan, gemici ve aşçıdan oluşan en az üç kişilik mürettebat bulunuyor. Bu sayısı; teknenin büyüklüğüne ve misafir sayısına göre değişiyor. Katamaran ve yelkenlilerde taleplere göre kaptanlı veya kaptansız seçenekler var. Kaptanlarımız aynı zamanda misafirlerimize yelken eğitimi de veriyor.”

Çeşitli Fiyat Skalası Sunuyoruz

– Fiyat yelpazesi hakkında bilgi verebilir misiniz?

“Misafirlerimiz internet sitemizi incelediğinde çok çeşitli fiyat skalasında tekne seçeneği görecekler. Bütçeyi belirtmeleri dâhilinde her bütçeye uygun tekne bulabiliriz. Bu konuda oldukça zengin seçenekler sunuyoruz. Farklı bütçelere sahip misafirlerimize muhakkak yardım ederiz.”

Herkes Titizlikle Ağırlanıyor

– Teknede sunulan ekstra hizmetler var mı?

“Bizim en büyük özelliğimiz; misafirlerimizin taleplerini tamamen kabul eden tutumumuz. Bu anlamda gulet ve motor yatlarda talep doğrultusunda tüm su sporlarıyla ilgili ekipman bulunuyor. Teknede işe devam etmek isteyenler için ise kesintisiz wi-fi hizmeti sağlıyoruz. Misafirlerimizin isteği doğrultusunda vegan veya vejetaryen menüler oluşturuyoruz.”

Önemli Olan Misafirlerin Mutluluğu

-Eklemek istediğiniz bir şey var mı?

“Biz charter mantığını kişiye özel hale getirmek için çaba harcıyoruz. Önemli olan misafirlerimizin mutluluğu. Misafirlerimizin her türlü taleplerini yerine getirmek için çaba harcamaya devam edeceğiz. Misafirlerimizin bütün kış boyunca özlemini çektikleri bu tatilin en iyi şekilde geçmesi bizim öncelikli görevimiz. Tatil köylerinde başlayan 30 yıllık turizm tecrübemizi deniz tecrübemize ekleyerek mutlu misafirler hedefliyoruz.”

YACHTLIFE&TRAVEL

Diğer Makaleler

İlginizi Çekebilir