Yakamoz Makina Kaliteli ve Güvenilir Bir Hizmet Sunuyor

 

Yakamoz Makina; servis kökenli bir şirket olup, halihâzırda dünyanın önde gelen markalarının ana bayiliğini ve FPT dizel motorlarının Türkiye distribütörlüğünü yapıyor. Firma; marin, jeneratör ve güç sistemleri, endüstriyel uygulamalar, iş makinesi ve tarım sektörlerinde kaliteli bir hizmet sağlıyor. Ayrıca marka makine ve motor satışının yanında; servis, yedek parça, test, aplikasyon ve mühendislik proje hizmetleri de veriyor.

Tecrübe ve Geniş Hizmet Ağı

Yakamoz Makina’nın servis departmanı; mekanik ve elektronik temsilcisi olduğu 10kw’dan 3000kw motorlara kadar hizmet veriyor. Ana firmalardan alınan detaylı eğitimler ışığında özellikle yeni nesil ve elektronik motorlarda ciddi bir tecrübeye sahip olan firmanın Türkiye genelinde yaklaşık 5 bin adet sözleşmeli jeneratörü var.

Türkiye’nin her noktasına ve yurt dışına servis hizmeti sağlayan Yakamoz Makina, yüksek yedek parça bulunurluğu, yetişmiş tecrübeli mühendis ve teknisyen kadrosunun yarattığı farkı ortaya koyuyor.

Revizyon Testlerinin Sonucunda Şeffaf Rapor

Marka, yapılan motor revizyonları akabinde yüzde 100 yük testi uyguluyor ve motorun fabrikadan ilk çıktığı anki değerlerini sağlaması üzerine çalışıyor. Toplamda 5MW kapasiteye sahip test ünitelerinin bir kısmı mobil olarak müşterinin sahasına taşınabiliyor. Yapılan revizyonlarda müşterinin de anlayacağı şekilde detaylı teknik raporlar, fotoğraf ile paylaşılıyor. Firma her türlü hizmetinde şeffaflığı ve kaliteyi ön planda tutuyor.

Düşük Arıza Oranı ve Yüksek Performans Aynı Yerde

Eski adı IVECO olan FPT markası global pazarda düşük emisyonda dünyanın en fazla dizel motor üreten ikinci markası, yüksek emisyon seviyesinde ise dünyada lider konumda. Firmayı bu liderliğe götüren ise özellikle marin müşterileri tarafından da  teyit edilmiş olan en büyük özellikleri; arıza oranının oldukça düşük olması ve doğru mühendislikle yapılmış bir uygulamada elde edilen yüksek performans. Özel kullanımların yanında motorların en zorlandığı ticari uygulamalarda bile uzun yıllardır hâlâ çalışmakta olan ve kullanıcısına bakım dışında bir maliyet oluşturmamış FPT motorları kesinlikle çok iyi bir seçim.

Yakamoz Makina Her Geçen Gün Büyüyor

2020 yılının Ocak ayında hizmet vermeye başlayan Yakamoz Makina, dünyada devam eden pandemi sürecine rağmen Türkiye genelinde servis ve bayi yapılanmasını güncelleyerek, aktif şekilde büyümeye devam ediyor.

Teknenin Performansı Doğru Motor Seçimine Bağlıdır

Firmanın Satış Destek Uzmanı Selda Baykus, önceliklerinin her zaman müşteri isteklerini anlayıp, teknenin yapısına uygun motoru vermek olduğunu belirtiyor ve firmanın ürünleri hakkında bilgi veriyor:

“115 Hp ile 1000 Hp arasında ticari ve özel teknelere hitap eden ürünlerimiz mevcut. En küçük motorumuz S30ENTM23.10, 115hp-230hp güç aralığında; 3Lt motor hacmi ve 4000rpm maksimum devir ile küçük teknelerde oldukça güzel sonuçlar vermektedir.

Ancak müşterimizin teknesi 8-10 metre boyutlarında deplasman tipi bir tekne ise bu noktada müşterimizi N40ENTM25.11 model 170hp-250hp güç aralığında 4Lt 2800rpm motorumuza yönlendiriyoruz zira yapılan hesaplamalara göre müşterinin talebi doğrultusunda daha torku yüksek bir motora geçiş doğru olan seçim olacaktır.

N67MNTM28.11 model motorumuz ticari uygulamalarda kullandığımız 180hp-280hp güç aralığında. Bir diğer motorumuz olan 6,7Lt 2800rpm, küçük ticari uygulamalarda özellikle tam mekanik bir motor olması nedeniyle oldukça tercih edilmektedir.

Su sporlarında ve daha büyük teknelerde ise en yüksek talebi alan ürünlerimiz N60ENTM40.10 (270hp-400hp güç aralığında 6LT, 3000rpm), N67ENTM45.12 (350hp-450hp güç aralığında 6,7lt, 3000rpm) ve N67ENTMW55.11 (480hp-550hp güç aralığında 6,7Lt, 3000rpm) motorlarımızdır.

Daha yüksek güç ve tork ihtiyaçlarına göre 8,7lt 650hp’a kadar, 12,9Lt 830hp’a kadar ve 15,9lt 1000hp’ye kadar motorlarımız mevcuttur. Açıklamanın başında da belirttiğim gibi amacımız doğru projeye doğru motoru vermek. Bu nedenle bizim aplikasyon ekiplerimizin uygunluk verdiği projelere satışlarımızı yaptığımızda her iki tarafında mutlu olacağı ve uzun yıllar kullanacağı bir ürün ortaya çıkacaktır.”

YACHTLIFE&TRAVEL

Diğer Makaleler

İlginizi Çekebilir